عکاسی حرفه ای محصول

این مقاله اشاره به تاثیر عکاسی تبلیغاتی و صنعتی در کسب و کار و توسعه و موفقیت آن دارد.

امروزه همانطور که میدانید رقابت در تجارت بیشتر شده است و کسی در حرفه خود موفق تر میباشد که علاوه بر سرویس دهی مناسب نسبت به طیف های مختلف مشتریان خود، بتواند نیاز مخاطبش را درک و نسبت به آن خدمات و محصول مورد تایید وی را عرضه کند. در بخش اول میتوان گفت تعداد زیادی از تولید کنندگان، ارائه دهنده های خدمات، صنعتگران و تمام اصنافی که با مشتری سر و کار دارند موفق هستند و از تجربیات منحصر به فردی برخوردار هستند و میتوان به عنوان مشتری از آنها حمایت کرد.

عکاسی تبلیغاتی

بخش بعدی کسب و کار ارائه این محصولات و خدمات و معرفی آن به مخاطب یا همان مشتری است که حائز اهمیت است.

اهمیت آن به اندازه ای است که بقای برند و کسب و کار ما را در بر میگیرد همچنین بعضی از مدیران موفق کسب و کار انرژی و پتانسیل بیشتری در این بخش میگذارند و اعتقاد زیادی به نحوه تبلیغات و معرفی محصول و خدمات خود دارند. در و واقع میتوان اذعان کرد که بهترین و خاص ترین محصولات هم در دنیا اگر بصورت حرفه ای به مخاطبان و مردم، در سطح کلان معرفی نشوند جایگاهی نخواهند داشت و خیلی سریع شرکت و یا برند دیگری که در این حوزه بهتر عمل کرده است جای آنها را خواهد گرفت و شما شکست خواهید خورد کما اینکه در رکود اقتصادی این سالها این موضوع بسیار به چشم میخورد و شاهد ورشکستگی و تعطیل شدن شرکت هایی هستیم که علاوه بر محصول و خدمات درجه یک از اعتماد بالایی در جامعه بهره میبردند اما به مرور زمان از یادها رفتند و محصولات پر زرق و برق بیشتری با تبلیغات طوفانی گوی سبقت تا جایی از آنها ربودند که جایگاهیشان را تصاحب کردند. این موارد به تبلیغات درست و بازاریابی که در راس آن تصویر سازی و برند سازی به واسطه عکاسی و فیلمبرداری است بستگی دارد. عکاسی تبلیغاتی در این حوزه بسیار پر کاربرد است.

امروز ما میخواهیم درباره عکاسی تبلیغات و عکاسی صنعتی تبلیغاتی صحبت کنیم.

ضرب المثلی داریم که میگوید هر نوع موسیقی ای زمانی برای شنیدن دارد مثلا موسیقی ماهور را صبح و موسیقی دشتی را غروب گوش میدهند و یا موسیقی پاپ را در کافه و میهمانی گوش میدهند شما برای مثال نمیتوانید موسیقی سنتی ایرانی در میهمانی کودک خردسالتان که برای تولدش برنامه ریزی کردید پخش کنید و انتظار استقبال حضار را داشته باشید.

برای دیدن و درک هر تصویری شرایط به همین منوال است در واقع میتوان این چنین گفت که هر سوژه و یا آبجکتی با هر مورد استفاده ای شرایط دیده و درک شدن خودش را دارد و این مهم به عوامل بسیاری اعم از نور رنگ چیدمان زمان گرمی و سردی فضاسازی نوع کادربندی ترکیب بندی و همچنین زمان مناسب ارایه را دارد تمامی این عوامل و مقادیری دیگری که بعدا راجب آن صحبت خواهیم کرد باعث دیده شدن درک و حتی ترغیب حس نیاز در مخاطب میشود. قطعا این اتفاق برای شما افتاده است که وسیله ای خریداری کنید که به آن احتیاجی ندارید و یا شبیه آن را قبلا تهیه کردید شما با تصویر عجیب و خارق العاده ای روبرو نشدید شما با تصویر مهندسی شده ای در زمان مناسب برخورد کردید و تاثیر خودش روی شما گذاشته است. تصاویر یک محصول نیز به همین صورت است. عکس تبلیغاتی یک محصول به خوبی می تواند بر روی مخاطب تاثیر بگذارد.

مثل فیلمی میماند که در سینما به تماشا نشسته اید و خیلی با آن ارتباط برقرار نکرده اید ولی صحنه هایی از فیلم هست که هیچ وقت فراموش نمیکنید و وقتی در جایی دیگر مشغول کار دیگری هستید با دیدن یک ویترین بوتیک و یا اسباب بازی فروشی به یاد آن بخش از آن فیلم می افتید.

خدمات و محصولات خود آشنا بسازد و بتواند به صورتی در خور مشتری و تجارت خود محصول و یا خدماتش را نشان بدهد تا مخاطب بتواند با وی ارتباط برقرار کند

عکاسی صنعتی

در کشور تولید کنندگانی وجود دارند که میتوان گفت که در کار خود حرفه ای هستند و محصولات منحصر به فردی در اختیار مشتریانشان میتواندد بذارند اما متاسفانه پس از مدتی فعالیت در حرفه خود آن را کنار گذاشته اند و از کار خود منصرف شده اند اما شخص دیگری دقیقا همان حرفه ها چه بسا با کیفیت پایین تر تولید میکنند و مشتریان سرشاری دارند

میتوان بخش بینهایت مهمی از موفق آنها نحوه پرزنت و ارایه محصولاتشان دانست. و بخش مهمی از پرزنت، عکس، تصویر، عکاسی و تصویربرداری از محصولات است.

میتوانم در این مورد از صنعتگرانی در تولید البسه و محصولات چرمی نام ببرم که محصولاتی در سطح درجه یک با قیمتی مناسب تولید میکنند و کسی از بودن در این صنعت خبر ندارد و به مغازه ای کوچک در بخشی از شهر بسنده کردند و تولیدی دیگری که تعدادشان کم هم نیست با قیمتی شاید پنج برابر آنها محصولاتشان میفروشند و کیفیت قابل عرضی ام ندارند ولی در فعالیت خود بیشترین پتانسیل حتی بیشتر از تولید به بحث تبلیغات میگذارند.

شاید همین کسب و کارها بتوانند با تصویربرداری و عکاسی حرفه ای صنعتی از محصولات خود، دامنه تبلیغات شان را توسعه داده و مشتریان بیشتری جذب کنند.

کلیدواژه ها: