نکاتی جهت عکاسی از کالاهای اینترنتی

در مطالب دیگر بطور کامل در خصوص زیر مجموعه های عکاسی توضیح دادیم. با تقسیم بندی جزئی تر به شاخه ای میرسیم که در آن عکسبرداری از محصولاتی انجام می شود که در فضای اینترنت به فروش می رسند. این نوع عکاسی را میتوان شاخه ای از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی دانست که کاربرد آن در فضای مجازی جهت معرفی و فروش محصول می باشد. در یک کاتالوگ آنلاین که فروشنده قصد معرفی محصول خود را دارد نمایش صحیح و حرفه ای محصول به اندازه کیفیت آن پر اهمیت است.

با توجه به روشهای آسان و جدید انتخاب و پرداخت آنلاین توسعه بازار و معرفی و فروش محصولات از شکل سنتی به شیوه ی مدرن و اینترنتی تغییر یافته است. تصویری که در یک فروشگاه اینترنتی یا کاتالوگ آنلاین به نمایش گذاشته می شود تا حد امکان باید کلیه جزئیات را نشان داده و درکی کامل از محصول را برای مخاطب ایجاد کند.

به همان اندازه که شیوه های صحیح بازاریابی در جلب اعتماد مشتری موثر است نمایش واضح و با جزئیات به نحوی که کالا و محصول را به شکلی ملموس و واقعی نشان دهد نیز تاثیرگذار می باشد.

عکاسی محصولات

در فروشگاههای اینترنتی حرفه ای و معتبر توجه ویژه و خاصی به تصویر برداری از محصولات می شود چرا که یک تصویر نا مناسب و بی کیفیت ضررهای زیادی به فروش آن محصول وارد کرده  و در نتیجه به سودآوری فروشگاه شدیداً زیان وارد خواهد کرد.

تا اینجا از اهمیت عکاسی صحیح و اصولی از محصولات گفتیم و حالا می خواهیم به نکات کلیدی که سبب می شود یک عکس تبلیغاتی تاثیرگذار و جذاب شود اشاره کنیم.

دوربین مناسب

دوربین عکاسی که به صورت تخصصی جهت عکسبرداری از محصول تولید شده باشد دارای آپشن های مناسبی جهت بزرگنمایی و تمرکز روی جزئیات سوژه می باشد.

همچنین حسن دیگری که این نوع دوربین ها دارند قابلیت تعویض لنز انهاست با وجود این آپشن عکاسی با لنزهای مختلف خروجی هایی کاملا متفاوت دارند و دست عکاس برای انتخاب بهترین حالت از میان چند گزینه کاملا باز است.

نورپردازی

بازهم به رکن اساسی و مهم  تمامی شاخه های عکاسی یعنی بحث مهم و تاثیرگذار نورپردازی می رسیم. از آنجایی که در این نوع عکاسی هدف خلق تصویری ست که برای مشتری درک و لمسی واقعی را تداعی کند در نتیجه مناسب ترین نورپردازی، استفاده از نور طبیعی خورشید است. همچنین درجه دیافراگم در حالت باز و استفاده از نور خورشید که شکلی ۳ بعدی به اشیا می بخشد مناسبترین حالت برای نورپردازی کالاهای اینترنتی است.

۳ پایه دوربین

قبلا به اهمیت کیفیت عکس تبلیغاتی از کالا اشاره کردیم و گفتیم باید کلیه جزئیات با وضوح بالا در دید مشتری قرار گیرد .در نتیجه با کوچکترین لرزش دست تصویر کیفیت خود را از دست داده و دیگر این تصویر عکسی مشتری پسند نخواهد بود. در نتیجه استفاده از ۳پایه به عنوان جزئی جدا نشدنی از دوربین امری ضروری ست.

بک گراند مناسب

هدف از این نوع تصویر برداری نمایش کالا و جلب توجه مشتری به محصول مورد نظر است.در صورتیکه از پس زمینه استفاده شود که بیشتر از خود محصول نظر مخاطب را به خود جذب کند این تصویر برداری از نظر حرفه ای شکست خورده و به حساب می آید.